Соціальні і громадянські компетентності

  
 Електронна петиція (особлива форма колективного звернення громадян), адресована відповідно Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 25 000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення петиції. А для розгляду петиції у Київській міській раді петиція має отримати не менше 10 000 підписів протягом не більше 90 днів. За яких умов термін збору підписів на підтримку електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України, перевищуватиме термін збору підписів на підтримку електронної петиції, адресованої Київській міській раді.   

 Фіскальна математика

Державний бюджет України – це план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій держави, які вона здійснює через органи державної влади та місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду. Основним джерелом формування держбюджету, зокрема наповнення його дохідної частини, є податки.

  1. За використаний у садовому будиночку газ родина Петренків сплатила суму, яка зазначена в договорі з підприємством, що надає послуги з газопостачання. Розмір ПДВ при цьому склав 134 грн. Яку суму (без ПДВ) зазначено в договорі на газопостачання для садового будиночка цієї родини?
  2. Родина Ковальчуків за листопад 2016 року отримала від "Укртелекому" рахунок у розмірі 48 грн. Скільки коштів буде перераховано як ПДВ після сплати родиною цього рахунку?
  3. Військовий збір у 2016 році склав 1.5 % від заробітної плати. Усі троє членів деякої родини працюють і отримують заробітну плату. Заробітна плата батька складає 5400 грн, матері - 4800 грн, а сина - 4200 грн. Яку загальну суму військового збору сплатять члени цієї родини за місяць? Яку загальну суму військового збору сплатить родина протягом усього 2016 року, якщо їх зарплата за цей період не змінювалася?
  4. Сплативши 18 % податку на доходи фізичних осіб та 1.5 % військового збору від своєї заробітної плати, охоронець супермаркету отримав 7508 грн. Який розмір заробітної плати в охоронця? 
  5. В Україні у 2015 році оподаткуанню підлягали 15888 автомобілів, а у 2016 році - 138249 автомобілів. Ставка транспортного подату на кожне автоскладала 25000 грн на рік. На скільки більше надходжень за рахунок транспортного податку отримав державний бюджет України у 2016 році в порівнянні з 2015 роком?

Немає коментарів:

Дописати коментар